Konferencja styczeń 2010 ...
16 stycznia 2010 roku w Bydgoszczy odbyła się Konferencja pod hasłem „Zawody regulowane w świetle ustawy o świadczeniu usług” ...
 
 
W Hotelu City zebrali sie przedstawiciele zawodów i organizacji zawodowych z całego kraju. Zaproszonym uczestnikiem był przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury:
Pan Paweł Duciak Naczelnik Wydziału Wyceny i Rynku Nieruchomości, który  od 2003 roku pracuje w strukturach rządowych i posiada doświadczenie w administracji szczebla publicznego,  w obecnym Ministerstwie Infrastruktury oraz poprzednikach prawnych tj. Ministerstwie Budownictwa, Ministerstwie Transportu i Budownictwa oraz Urzędzie Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast.

Konferencja była okazją do wymiany opinii w kwestii zmian dotyczących zawodów nieruchomościowych wprowadzanych przez „Ustawę o świadczeniu usług na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej”.  
Spotkanie rozpoczął wprowadzeniem Pan Paweł Duciak, który przedstawił konieczność implementacji Dyrektywy Parlamentu Europejskiego z dnia 12 grudnia 2006 roku do prawa polskiego. Kolejnym etapem była dyskusja, w której role moderatorów sprawowali Prezydent PFRN Aleksander Scheller, Przedstawiciel Saga Brokers - Małgorzata Szulczewska oraz Wiceprezes SPONPK  - Leszek Hardek. Wśród poruszonych tematów znalazły się problemy bezpośrednio dotyczące Pośredników i Zarządców tzn. ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania zawodu oraz ewentualność likwidacji uprawnień zawodowych.
 
 
Henryka Wilczyńska
 
zobacz więcej ...>> relacja z konferencji na stronach PFRN...
 
 
sponsor konferencji:

 

 

sponsor pomocniczy i patron internetowy:

 

 

 
 
 
 

SPON Pomorza i Kujaw
85-104 Bydgoszcz, ul. Batorego 2|tel./fax.: (+48) 52 321.09.75; gsm: (+48) 600 99.44.98 - biuro czynne od 11.00 - 15.00
Copyright © 1999-2009 SPONPK - Wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie serwisu: Arat Media