Wydawnictwo - słów kilka ...
 
Założone w 1994 roku stowarzyszenie stawia sobie za cel m.in. upowszechnianie zasad etyki zawodowej, kontrola, egzekwowanie i przestrzeganie tych zasad; dbałość o wysoki poziom usług, kwalifikacji zawodowej pośredników i zarządów; udział w tworzeniu rynku nieruchomości.; integrację osób i środowisk zawodowych oraz upowszechnianie wiedzy związanej z wykonywaniem zawodów Pośrednik w Obrocie nieruchomościami i Zarządca Nieruchomości.
 
Kwartalnik jest oficjalnym wydawnictwem SPONPK i ukazuje się począwszy od 2001 roku. Obecnie wydawany jest własnym nakładem w cenie kosztów wytworzenia i jest kolportowany za pośrednictwem firm Kolporter i Ruch oraz wśród wszystkich członków Stowarzyszenia. Ponadto dystrybuowany jest na wszystkich krajowych i lokalnych szkoleniach edukacyjnych, spotkaniach i konferencjach. Aktualnie jest jedynym tego typu wydawnictwem na lokalnym rynku prasowym, skierowanym do obywateli, przedsiębiorców i osób zainteresowanych rynkiem nieruchomościowym
 
W 2005 roku wydawnictwo otrzymało OGÓLNOPOLSKĄ NAGRODĘ MEDIALNĄ. Zdobyliśmy wówczas prestiżowe miejsce  w gronie wydawców i osób, m.in. Wydawnictwo Beck,  Dorota Kaczyńska (Puls Biznesu ) i Krystyna Milewska (Rzeczpospolita). W jubileuszowym 2009 roku, roku 15-lecia istnienia organizacji, kwartalnik został ponownie nominowany przez Kapitułę PFRN do nagrody i otrzymał  MEDIALNĄ NAGRODĘ LOKALNĄ. Tym samym znalazł się wśród takich tytułów jak  Gazeta Olsztyńska czy Wielkopolski Informator Branżowy
 
Ambicją stowarzyszenia jest szeroki dialog i komentarz najistotniejszych zjawisk zachodzących we współczesnej gospodarce, które czasami są pomijane a czasami nadto wyolbrzymiane. Treść kwartalnika wyznaczają bowiem informacje o: zmianach prawa i przepisach podatkowych w zakresie nieruchomości, ogólnopolskich konferencjach, obowiązkach zawodowych, organizacji i jej władzach. Treści merytoryczne prezentowane w wydawnictwie są pracami fachowców w dziedzinie prawa i budownictwa lub profesjonalistów zawodowych z organizacji. Ponad treści merytoryczne w kwartalniku prezentowane są oferty nieruchomości w atrakcyjnej formie, wraz ze zdjęciami, pochodzące z zawartych przez Pośredników w obrocie nieruchomościami umów na wyłączność.
 
Szanowni Czytelnicy !
Po dziesięciu latach ukazywania się na rynku zajmuje już swoje miejsce w palecie periodyków i przedstawia głos środowiska, dotychczas wydaliśmy już 62 numery. Zachęcamy do poznania naszego kwartalnika. Oby był zwiastunem pozytywnych zmian w naszej codzienności.
 
Życząc Czytelnikom i Sympatykom dobrej lektury, zapraszamy do współpracy.
 
(HW)
 
 
Uwaga: W związku z rozwojem internetu oraz malejącym zainteresowaniem wydawnictwami tradycyjnymi w 2012 roku została podjęta uchwała o zakończeniu wydawania kwartalnika z dniem 1 stycznia 2013 roku.
 
 
 
 
 
SPON Pomorza i Kujaw
85-104 Bydgoszcz, ul. Batorego 2|tel./fax.: (+48) 52 321.09.75; gsm: (+48) 600 99.44.98 - biuro czynne od 11.00 - 15.00
Copyright © 1999-2009 SPONPK - Wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie serwisu: Arat Media