Nie bądź ofiarą kryzysu...
 
Kryzysowe czyli trudne dla nas sytuacje to czas przesilenia, gdy przestajemy dawać sobie radę z własnymi finansami. Co robić ? Zewsząd atakują nas informacje o kryzysie, o stagnacji o problemach. Co będzie dalej? Tylko gorzej? Jeżeli nasze podejrzenia o nie bądź ofiarą kryzysuwłasnej sytuacji są słuszne to musimy zacząć działać.
 
Mieszkanie w długach czynszowych.
Utrata pracy to częsta przyczyna powstawania zaległości za utrzymanie mieszkania. Jeśli rodzina dodatkowo posiada inne zobowiązania kredytowe, dzieci w szkole, Ciągle rosnące czynsze są odpowiedzią na zmiany innych cen. Tylko za wywóz śmieci będziemy w 2013 roku płacić 4 razy więcej. To problem spędzający sen z powiek niejednego dłużnika spółdzielni czy wspólnoty. Konieczne jest szukanie rozwiązań na każdym etapie rosnącego zobowiązania. Długi nie zanikają, kiedyś będziemy musieli je spłacić. W przypadku każdej zaległości czynszowej należy koniecznie rozmawiać z zarządcą budynku, ustalać możliwości spłaty. Należy jednocześnie szukać wsparcia w oddziałach pomocy społecznej. Jeśli trudna sytuacja nie ulega wyhamowaniu koniecznie zacznijmy myśleć o zmianie lokum na mniejsze lub w innej tańszej lokalizacji. Dlaczego?
Powód rosnącego zobowiązania zmusza administratorów budynków do wkroczenia na drogę sadową, a dalej komornika. A to powoduje dodatkowe koszty dla dłużnika. Nie mamy pieniędzy i nie mamy możliwości. Kup usługi eksperckie i szukaj osoby z uprawnieniami - Pośrednika w obrocie nieruchomościami. Spotkaj się i ustal co można zrobić, jak dalej działać, jakie masz drogi wyjścia. Takie doradztwo to koszt jednorazowy, a wskazówki  bezcenne.
 
Bank wypowiedział kredyt hipoteczny. 
Sytuacje coraz częściej występujące. Najczęściej po 2 nie spłaconych kolejnych ratach , czasem nawet po jednej, Banki ruszają z procedurą windykacyjną. Czasy trudne, a ten co dal nam kredyt ma coraz większe wątpliwości czy go oddamy. Nie czekają więc, by zobowiązania dłużnika rosły. To jeszcze nie ostateczność ale działać trzeba szybko wręcz błyskawicznie. Jak w każdej sytuacji należy w pierwszych oznakach problemu szukać rozwiązania, nie czekać na wypowiedzenie kredytu. I nie łudzić się że nas nie wyrzucą. Zanim zaczną cię licytować zacznij od rachunku zysków i strat. Opłaca się sprzedać i spłacić kredyt? Czy może twój kredyt znacznie przewyższa wartość nieruchomości.? Zgłoś się do Eksperta, znajdź twojego Pośrednika - doradcę. Niewielka opłata za ważne dla ciebie informacje o rynku, o cenach i o twoich możliwościach.
 
Dostałeś spadek i co dalej? 
Długi spadkowe, wartość podatkowa, co z tym fantem zrobić?
Sondaż cenowy w internecie to nie informacja ile dostają , to informacja ile chcą oferujący.   Oczekiwania i marzenia oferujących względem możliwości nabywców znacznie się oddaliły. Warto zamówić opinię o cenie rynkowej. Wykonywana jest bez powiązania z osobą właścicieli i zawsze ma jeden cel - rynkowy - czyli na dziś.
 
Trudne sytuacje wymagają pilnych działań, czas jest tu najważniejszy. By nie stać się ofiarą na coraz bardziej skomplikowanym rynku, warto „kupić” doradztwo. Rejestr uprawnionych Pośredników - wystarczy znać numer uprawnień. Zatrudnienie Eksperta od rynku to wsparcie i pomoc konieczne w działaniach: analiza kosztowa przedsięwzięcia, analiza rynkowa, wsparcie procedur kredytowych, negocjacje cen i warunków zapłaty, kompletowania dokumentów  czy uzgadniania warunków i treści umów między stronami oraz wyboru sposobów zabezpieczenia rozliczenia finansowego transakcji, a nade wszystko wyboru skutecznych gwarancji lub sankcji za nie wykonanie zobowiązań. Wahając się czy sprawy nieruchomości powierzyć profesjonaliście, musimy pamiętać, że każdy błąd może nas kosztować o wiele więcej niż ustalone wynagrodzenie za usługę. Klienci, którzy skorzystali z doradztwa wiedzą, jak cenne są wiedza i doświadczenie.
 
 
Henryka Wilczyńska
Wiceprezes SPON Pomorza i Kujaw
Członek komisji prawnej PFRN
anonse, 21 grudnia 2012
Nieruchomości Pomorze, 15 luty 2013
 
 

SPON Pomorza i Kujaw
85-104 Bydgoszcz, ul. Batorego 2|tel./fax.: (+48) 52 321.09.75; gsm: (+48) 600 99.44.98 - biuro czynne od 11.00 - 15.00
Copyright © 1999-2009 SPONPK - Wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie serwisu: Arat Media