Stowarzyszenie stawia sobie za cel m. in. upowszechnianie zasad etyki zawodowej, kontrolę i przestrzeganie tych zasad, dbałość o wysoki poziom usług oraz kwalifikacji zawodowych, udział w tworzeniu rynku nieruchomości, integrację środowisk zawodowych oraz upowszechnianie wiedzy związanej z działalnością na rynku nieruchomości.
SZKOLENIA
SEMINARIA
Aktualnie od dnia 1 stycznia 2014 roku obowiązek ustawicznego kształcenia dla pośredników i zarządców nie istnieje. Pomimo zmiany obowiązującego prawa samokształcenie to nieodzowny element każdego profesjonalisty. W związku z powyższym SPON Pomorza i Kujaw zaprasza na organizowane szkolenia.
Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o planowanych szkolenia zapraszamy do odwiedzin naszej strony lub zapisania się do newslettera [ tutaj ]
WIARYGODNOŚĆ
I DOŚWIADCZENIE
WSPÓŁPRACUJĄCY SPECJALIŚCI
WYKSZTAŁCONA KADRA
WYSOKIE STANDARDY
O NIERUCHOMOŚCIACH
potwierdzona europejskim certyfikatem
- organizator szkolenia: SPON Pomorza i Kujaw
- termin szkolenia: 26.05.2023 r. (piątek), godz. 10.00
- miejsce: siedziba SPONPK, Bydgoszcz, ul. Batorego 2 lub/i ONLINE
- prowadzący: Piotr Dobrowolski
Sprzedaż czy zakup nieruchomości do jedna z najważniejszych decyzji w życiu klienta. Pochłania niejednokrotnie oszczędności całego życia lub wiąże kredytem na całe życie. Generuje ogromny stres, obarczona jest wieloma ryzykami. Gdy w drodze przez proces sprzedaży pojawia się pośrednik, przejmuje na siebie większość obowiązków związanych z organizacja transakcji, dopilnowaniem formalności. Jednocześnie, przyjmuje na siebie odpowiedzialność. W trakcie szkolenia omówimy proces sprzedaży nieruchomości przez pryzmat roli i odpowiedzialności pośrednika. Ustalimy węzłowe problemy i kluczowe punkty ryzyka. Podpowiem, jak to ryzyko ograniczyć, tak by cały proces przebiegł bezpiecznie nie tylko dla klienta, ale i dla pośrednika.
HARMONOGRAM SZKOLENIA
- Pozyskanie oferty
– Czy zimne telefony są legalne?
- Obowiązki przedkontraktowe:
– Identyfikacja klienta i beneficjanta rzeczywistego w ustawie AML/CTF
– Obowiązek informacyjny RODO
– Obowiązki informacyjne z ustawy o prawach konsumenta
– Prawo odstąpienia od umowy – nowe zasady od 1.01.2023
- Zawarcie umowy pośrednictwa
– Na czym polega wykonanie umowy przez pośrednika?
– Co pośrednik obiecuje klientowi?
– Czynności pośrednictwa – co pośrednik robi, a czego nie robi dla klienta?
– Czego nie pisać w umowie, by nie zwiększyć swojego ryzyka?- Odpowiedzialność pośrednika za wykonanie umowy.
- Przygotowanie oferty
– Czym jest oferta?
– Pozyskanie informacji na potrzeby zbudowania oferty, a czynności pośrednictwa.
– Czy pośrednik odpowiada przed kupującym za treść oferty?
– Zasada ograniczonego zaufania
– Zasada „Nie obiecuj!”
- Umowa rezerwacyjna
– Kiedy z kim i po co zawieramy umowę rezerwacyjną?
– Czy pośrednik jako strona umowy rezerwacyjnej to dobry pomysł?
- Umowa przedwstępna
– Jaką formę umowy zarekomendować klientowi?
– Odpowiedzialność pośrednika za przygotowanie umowy przedwstępnej.
– Zasada „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”
- Inter pactum
– Rola pośrednika pomiędzy umową przedwstępną i przyrzeczoną
– Zabezpieczenie stron na czas pomiędzy umowami
– Gdy kupujący nie otrzyma kredytu…
– Gdy sprzedający się rozmyśli…
– Gdy wyjdą wady nieruchomości…
- Umowa przenosząca własność
– Czego nie zrobi za Ciebie notariusz?
- Obsługa „posprzedażowa” – wydanie nieruchomości, zmiana umów na dostawy mediów, itp.
Wszystkie powyższe kwestie oraz odpowiedzi na pytania zostaną wyjaśnione już 26 maja 2023 roku w Bydgoszczy lub online w trakcie szkolenia z Piotrem Dobrowolskim.
Aby wziąć udział w szkoleniu należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy elektroniczny (online) lub tradycyjny. Ponadto w momencie zgłoszenia należy wnieść opłatę za szkolenie na konto bankowe Stowarzyszenia podane w formularzu zgłoszeniowym. Wszystkie wymagane dokumenty można przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biuro@sponpk.kip.pl
Radca prawny z wieloletnim doświadczeniem. Od kilkunastu lat zajmuje się tematyką związaną z prawem nieruchomości. Pomaga pośrednikom w obrocie nieruchomościami i zarządcom nieruchomości w ich codziennej pracy. Opracowuje umowy pośrednictwa i reprezentuje pośredników w sporach sadowych. Doradza inwestorom, prowadzi audyty nieruchomości i regulację ich stanów prawnych. Reprezentuje Klientów w sporach sądowych i administracyjnych związanych z nieruchomościami. Negocjuje i projektuję umowy dotyczące obrotu nieruchomościami i korzystania z nich, wśród nich umowy najmu, którym to zagadnieniem interesuję się w szczególności.
POROZMAWIAJMY PRZY ŚLEDZIKU
FAKTY I MITY NA TEMAT OC Z PIERWSZEJ RĘKI
Stacjonarne szkolenie "przy śledziku"
SZKOLENIE ZAKOŃCZONE
Informacje ogólne:
- organizator szkolenia: SPON Pomorza i Kujaw
- prowadzący: Małgorzata Szulczewska (Saga Brokers)
- termin szkolenia: 21.02.2023 r.
- czas trwania szkolenia (przewidywany): od godz. 09.00 – 13.00
- miejsce: Hotel CITY, Bydgoszcz, ul. 3-go Maja 6
- szkolenie: stacjonarne
- koszt dla członka SPONPK z uregulowanymi składkami: 150 zł
- koszt dla osób z aktualną licencją PFRN: 200 zł.
- koszt dla pozostałych: 250 zł
UWAGA – Cena szkolenia obejmuje poczęstunek (pełne menu). Dla zmotoryzowanych parking gratis!
Program spotkania:
W trakcie spotkania prowadząca opowie i odpowie na pytania m.in.:
- Kiedy OC pośrednika zadziała, a kiedy nie?
- Jakie błędy popełniają pośrednicy, za które są wypłacane odszkodowania?
- W jakich sytuacjach ubezpieczyciel może odmówić pokrycia szkody?
- W jakich sytuacjach pośrednik będzie musiał sam pokryć szkodę?
- Czego nie obejmuje podstawowe ubezpieczenie?
- O jakie opcje dodatkowe warto uzupełnić ubezpieczenie?
- Działania których pracowników są objęte polisą, a których nie?
- Przykładowe szkody występujące w ostatnich miesiącach…
Informacje dodatkowe:
Aby wziąć udział w spotkaniu należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy elektroniczny (online) lub tradycyjny. Ponadto w momencie zgłoszenia należy wnieść opłatę za szkolenie na konto bankowe Stowarzyszenia podane w formularzu zgłoszeniowym.
Wszystkie wymagane dokumenty można przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biuro@sponpk.kip.pl
Absolwentka Ubezpieczeń gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Filologii rosyjskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Broker ubezpieczeniowy, od 2017 r. Wiceprezes Zarządu w SAGA Brokers Sp. z o.o. – firmie od lat specjalizującej się w ubezpieczeniach różnych grup zawodowych, która pośredników i zarządców obsługuje od początku lat 90-tych, obecnie w liczbie kilku tysięcy podmiotów rocznie. Specjalizuje się w tworzeniu i obsłudze branżowych programów ubezpieczeniowych, również w zakresie likwidacji szkód, prowadzi szkolenia, portale edukacyjne, publikuje opracowania z zakresu ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej.
SZKOLENIE ZAKOŃCZONE
- organizator szkolenia: SPON Pomorza i Kujaw
- termin szkolenia: 28.10.2021 r. godz. 10.30
- miejsce: siedziba SPONPK, Bydgoszcz, ul. Batorego 2 lub/i ONLINE
- prowadzący: Leszek Hardek
SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
(wyłącznie dla pośredników)
BRAK WOLNYCH MIEJSC
„Niedozwolone postanowienie umowne” to ulubiony zarzut podnoszony przez stronę pozwaną i jej adwokatów w przypadku umów pośrednictwa. Kwestionowanie postanowień zawartej umowy pośrednictwa poprzez podnoszenie tego zarzutu jest bez względu na zasadność najprostsze i najchętniej stosowane w celu uniknięcia zapłaty należnego wynagrodzenia. Niestety praktyka zawierania umów przez pośredników sprzyja takim sytuacjom, a „wyeliminowanie” z umowy jakiegoś postanowienia jako abuzywnego najczęściej pozbawia pośrednika oczekiwanego wynagrodzenia. Co zrobić aby podpisać umowę, która zabezpiecza pośrednika w jak najszerszy sposób, jak najlepiej zabezpieczyć interes pośrednika, a jednocześnie nie narazić się na zarzut stosowanie niedozwolonych postanowień umownych? Czy można całkowicie wyeliminować możliwość podnoszenia zarzutów abuzywności? Jak podpisać umowę pośrednictwa o niemal dowolnej treści, która nie będzie zawierała niedozwolonych postanowień umownych? Na te i inne pytania zostaną udzielone odpowiedzi w trakcie szkolenia. Uczestnicy szkolenia otrzymają praktyczne porady i poznają praktyczne rozwiązania (sposoby) aby wyeliminować ten problem.
[ zobacz więcej… ] Dodatkowe pytania prosimy kierować na adres e-mail: biuro@sponpk.kip.pl
Jak się zapisać?
W szkoleniu mogą wziąć udział wyłącznie pośrednicy w świetle przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz osoby posiadające ważną licencję pośrednika PFRN. Aby wziąć udział w szkoleniu należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy elektroniczny (online) lub tradycyjny, który można przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biuro@sponpk.kip.pl. Ponadto w momencie zgłoszenia należy wnieść opłatę za szkolenie na konto bankowe Stowarzyszenia podane w formularzu zgłoszeniowym.
Doradca, ENF, Pośrednik i zarządca nieruchomości, na rynku nieruchomości od początku lat dziewięćdziesiątych. Autor artykułów i opracowań związanych z zawodem pośrednika i zarządcy, lokalnego oraz regionalnego rynku nieruchomości do prasy lokalnej i specjalistycznej. Wykładowca na kursach dla pośredników w obrocie nieruchomościami od 1999 r. i warsztatach zawodowych od 2001 r. oraz na studiach wyższych i podyplomowych z zakresu pośrednictwa i zarządzania. Od 1994 roku nie przegrał żadnej z kilkudziesięciu spraw w sądzie o zapłatę wynagrodzenia lub odszkodowania z tytułu świadczenia usług pośrednictwa.
UWAGA!
Szkolenia organizowane przez SPON Pomorza i Kujaw spełniają wymagania określone w pkt. 6.3 normy PN-EN 15733:2010.
Stowarzyszenie podpisało porozumienie na podstawie, którego kursy, szkolenia i seminaria organizowane przez SPON Pomorza i Kujaw
spełniają wymagania określone w pkt. 6.3 normy PN-EN 15733:2010 Usługi pośredników w obrocie nieruchomościami.
Z przyjemnością informujemy, że szkolenia/ konferencje / seminaria organizowane przez SPON Pomorza i Kujaw na podstawie porozumienia zawartego z Polską Federacją Rynku Nieruchomości od sierpnia 2014r. spełniają wymagania określone w pkt. 6.3 normy PN-EN 15733:2010