Stowarzyszenie stawia sobie za cel m. in. upowszechnianie zasad etyki zawodowej, kontrolę i przestrzeganie tych zasad, dbałość o wysoki poziom usług oraz kwalifikacji zawodowych, udział w tworzeniu rynku nieruchomości, integrację środowisk zawodowych oraz upowszechnianie wiedzy związanej z działalnością na rynku nieruchomości.
SZKOLENIA
SEMINARIA
Aktualnie od dnia 1 stycznia 2014 roku obowiązek ustawicznego kształcenia dla pośredników i zarządców nie istnieje.
WIARYGODNOŚĆ
I DOŚWIADCZENIE
WSPÓŁPRACUJĄCY SPECJALIŚCI
WYKSZTAŁCONA KADRA
WYSOKIE STANDARDY
O NIERUCHOMOŚCIACH
potwierdzona europejskim certyfikatem
SZKOLENIE: Procedura AML w biurze nieruchomości - ustawa AML oraz obowiązki z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu w pracy pośredników nieruchomości
Kompleksowe szkolenie wraz z kompletem dokumentów.
szkolenie stacjonarne
- organizator szkolenia: SPON Pomorza i Kujaw
- prowadzący: Rafał Szczeponek
- termin szkolenia: 21.04.2022 r.
- czas trwania szkolenia (przewidywany): od godz. 09.00
- miejsce: siedziba SPONPK, Bydgoszcz ul. Batorego 2
- szkolenie: stacjonarne
- zgłoszenia przyjmujemy do dnia: 20 kwietnia 2022 r.
- koszt dla członka SPONPK: 360 zł
- koszt dla pozostałych uczestników: 400 zł.
Dodatkowe informacje w sprawie szkolenia: trawinska.nb@222.pl
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia: 20 kwietnia 2022 r. Liczba miejsc ograniczona.
Program i cel szkolenia:
Szkolenie kompleksowe z procedury wdrożenia AML wraz z kompletem dokumentów – omawiana będzie ustawa AML oraz obowiązki z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu w pracy pośredników nieruchomości. Znaczna część szkolenia poświęcona zostanie na omówienie praktycznych aspektów wdrożenia ustawy AML/CTF w biurach nieruchomości – jak poprawnie wypełnić i wdrożyć dokumentację w biurze nieruchomości, aby nie narazić się na odpowiedzialność administracyjną lub karną.
Ustawa z 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (dalej: ustawa AML/CTF), weszła w życie 13 lipca 2018 r. Ustawa ta implementuje do polskiego porządku prawnego regulacje unijne, w szczególności tzw. dyrektywę AML IV. Polski ustawodawca ma niestety spore opóźnienia we wdrażaniu kolejnych dyrektyw z tego zakresu (tzw. AML V i AML VI), co powoduje częste i nieco chaotyczne nowelizacje ustawy AML/CTF.
Pierwsza poważna zmiana weszła w życie 20 listopada 2019 r. Wprowadziła m.in. wymóg niekaralności dla pośredników w obrocie nieruchomościami, konieczność przedstawienia podczas kontroli zaświadczenia o niekaralności pod rygorem kary finansowej do 10 tys. złotych. Zatem, niejako tylnymi drzwiami, przywrócono wymóg niekaralności, który funkcjonował w ustawie o gospodarce nieruchomościami przed tzw. deregulacją, która weszła w życie 1 stycznia 2014 r.
Dużo obszerniejsza jest natomiast ostatnia nowelizacja ustawy AML/CTF uchwalona 30 marca 2021 r. Podstawowa zmiana dotyczy definicji pośrednika na gruncie ustawy AML/CTF. Zgodnie ze znowelizowanym art. 2 ust. 1 pkt. 18 ustawy instytucją obowiązaną są pośrednicy w obrocie nieruchomościami w rozumieniu ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, z wyłączeniem czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami zmierzających do zawarcia umowy najmu lub dzierżawy nieruchomości lub ich części, w której miesięczny czynsz został określony w wysokości mniejszej niż równowartość 10 000 euro. Jest to znacząca zmiana, wprowadzona m.in. pod wpływem działań organizacji zawodowych pośredników. Taka definicja w pełni oddaje brzmienie dyrektywy unijnej tzw. AML V.
Na te i inne zagadnienia otrzymacie Państwo odpowiedź już 21 kwietnia 2022 roku w Bydgoszczy w trakcie szkolenia z Rafałem Szczeponkiem.
Aby wziąć udział w szkoleniu należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy elektroniczny (online) lub tradycyjny. Ponadto w momencie zgłoszenia należy wnieść opłatę za szkolenie na konto bankowe Stowarzyszenia podane w formularzu zgłoszeniowym.
Wszystkie wymagane dokumenty można przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biuro@sponpk.kip.pl
Z wykształcenia prawnik – absolwent studiów dziennych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2006 r. po egzaminie państwowym uzyskał licencję zawodową pośrednika w obrocie nieruchomościami nr 5913 nadaną przez Ministra Budownictwa. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w dziale ekspansji dużej sieci dyskontowej, kancelariach prawniczych i biurach nieruchomości na Śląsku. Od 2006 roku prowadzi biuro nieruchomości w Katowicach. Wykłada od kilku lat na kursach licencyjnych dla pośredników i zarządców oraz na studiach podyplomowych, regularnie prowadzi szkolenia i seminaria dla biur nieruchomości (w tym dla sieci franczyzowych). Uczestniczył w pracach legislacyjnych nad ustawami regulującymi rynek nieruchomości.
Wypełnij wszystkie pola, dołącz plik – skan potwierdzenia opłaty za kurs
formularz zgłoszenia na szkolenie
- organizator szkolenia: SPON Pomorza i Kujaw
- termin szkolenia: 10.09.2021 r. godz. 11.00
- miejsce: siedziba SPONPK, Bydgoszcz, ul. Batorego 2 lub/i ONLINE
- prowadzący: Piotr Dobrowolski
LISTA UCZESTNIKÓW ZAMKNIĘTA – BRAK WOLNYCH MIEJSC!
Każdy z pośredników pomaga klientom w uzgodnieniu warunków różnych umów. Niektórzy nawet sporządzają ich projekty i proponują treść swoim klientom. Najczęściej spotykanymi umowami których treść może zależeć od pośrednika to umowa najmu, przedwstępna czy rezerwacyjna.
- Jaka jest odpowiedzialność pośrednika za treść proponowanych umów?
- Jaka jest odpowiedzialność pośrednika za modyfikacje w w/w umowach?
- Jaka jest odpowiedzialność za „doradztwo” w uzgadnianych umowach przez klientów?
- Czy i jakie czynności pośrednika obejmuje obowiązkowe OC?
- Na jakie roszczenia może narazić się pośrednik będący „uczestnikiem” zawieranych umów?
Na te i inne pytania otrzymacie Państwo odpowiedź już 10 września 2021 roku w Bydgoszczy lub online w trakcie szkolenia z Piotrem Dobrowolskim.
Jak się zapisać?
Aby wziąć udział w szkoleniu należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy elektroniczny (online) lub tradycyjny. Ponadto w momencie zgłoszenia należy wnieść opłatę za szkolenie na konto bankowe Stowarzyszenia podane w formularzu zgłoszeniowym.
Wszystkie wymagane dokumenty można przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biuro@sponpk.kip.pl
Radca prawny z wieloletnim doświadczeniem. Od kilkunastu lat zajmuje się tematyką związaną z prawem nieruchomości. Pomaga pośrednikom w obrocie nieruchomościami i zarządcom nieruchomości w ich codziennej pracy. Opracowuje umowy pośrednictwa i reprezentuje pośredników w sporach sadowych. Doradza inwestorom, prowadzi audyty nieruchomości i regulację ich stanów prawnych. Reprezentuje Klientów w sporach sądowych i administracyjnych związanych z nieruchomościami. Negocjuje i projektuję umowy dotyczące obrotu nieruchomościami i korzystania z nich, wśród nich umowy najmu, którym to zagadnieniem interesuję się w szczególności.
Wypełnij wszystkie pola, dołącz plik – skan potwierdzenia opłaty za kurs
formularz zgłoszenia na szkolenie
- organizator szkolenia: SPON Pomorza i Kujaw
- termin szkolenia: 28.10.2021 r. godz. 10.30
- miejsce: siedziba SPONPK, Bydgoszcz, ul. Batorego 2 lub/i ONLINE
- prowadzący: Leszek Hardek
SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
(wyłącznie dla pośredników)
BRAK WOLNYCH MIEJSC
„Niedozwolone postanowienie umowne” to ulubiony zarzut podnoszony przez stronę pozwaną i jej adwokatów w przypadku umów pośrednictwa. Kwestionowanie postanowień zawartej umowy pośrednictwa poprzez podnoszenie tego zarzutu jest bez względu na zasadność najprostsze i najchętniej stosowane w celu uniknięcia zapłaty należnego wynagrodzenia. Niestety praktyka zawierania umów przez pośredników sprzyja takim sytuacjom, a „wyeliminowanie” z umowy jakiegoś postanowienia jako abuzywnego najczęściej pozbawia pośrednika oczekiwanego wynagrodzenia. Co zrobić aby podpisać umowę, która zabezpiecza pośrednika w jak najszerszy sposób, jak najlepiej zabezpieczyć interes pośrednika, a jednocześnie nie narazić się na zarzut stosowanie niedozwolonych postanowień umownych? Czy można całkowicie wyeliminować możliwość podnoszenia zarzutów abuzywności? Jak podpisać umowę pośrednictwa o niemal dowolnej treści, która nie będzie zawierała niedozwolonych postanowień umownych? Na te i inne pytania zostaną udzielone odpowiedzi w trakcie szkolenia. Uczestnicy szkolenia otrzymają praktyczne porady i poznają praktyczne rozwiązania (sposoby) aby wyeliminować ten problem.
Jak się zapisać?
W szkoleniu mogą wziąć udział wyłącznie pośrednicy w świetle przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz osoby posiadające ważną licencję pośrednika PFRN. Aby wziąć udział w szkoleniu należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy elektroniczny (online) lub tradycyjny, który można przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biuro@sponpk.kip.pl. Ponadto w momencie zgłoszenia należy wnieść opłatę za szkolenie na konto bankowe Stowarzyszenia podane w formularzu zgłoszeniowym.
Doradca, ENF, Pośrednik i zarządca nieruchomości, na rynku nieruchomości od początku lat dziewięćdziesiątych. Autor artykułów i opracowań związanych z zawodem pośrednika i zarządcy, lokalnego oraz regionalnego rynku nieruchomości do prasy lokalnej i specjalistycznej. Wykładowca na kursach dla pośredników w obrocie nieruchomościami od 1999 r. i warsztatach zawodowych od 2001 r. oraz na studiach wyższych i podyplomowych z zakresu pośrednictwa i zarządzania. Od 1994 roku nie przegrał żadnej z kilkudziesięciu spraw w sądzie o zapłatę wynagrodzenia lub odszkodowania z tytułu świadczenia usług pośrednictwa.
Wypełnij wszystkie pola, dołącz plik – skan potwierdzenia opłaty za kurs
formularz zgłoszenia na szkolenie
UWAGA!
Szkolenia organizowane przez SPON Pomorza i Kujaw spełniają wymagania określone w pkt. 6.3 normy PN-EN 15733:2010.
Stowarzyszenie podpisało porozumienie na podstawie, którego kursy, szkolenia i seminaria organizowane przez SPON Pomorza i Kujaw
spełniają wymagania określone w pkt. 6.3 normy PN-EN 15733:2010 Usługi pośredników w obrocie nieruchomościami.
Z przyjemnością informujemy, że szkolenia/ konferencje / seminaria organizowane przez SPON Pomorza i Kujaw na podstawie porozumienia zawartego z Polską Federacją Rynku Nieruchomości od sierpnia 2014r. spełniają wymagania określone w pkt. 6.3 normy PN-EN 15733:2010